Feng šui. Gyvybės jėga chi ir energija

Feng šui labiausiai domėjausi paauglystėje. Tada labiausiai stengiausi, kad aplinka būtų darni ir maloni, reikiamoje vietoje pakabinti varpeliai neštų laimę, kambaryje, mokslo srityje pastatyta žvakė stimuliuotų mokymosi galias, žydros žuvytės neštų pinigus ir t. t.

Nežinau, ar nejučiomis imu vaikėti, ar iš mano gyvenimo dingo harmonija ir paprastumas, bet ėmiau blaškytis, pavargstu. Kad pailsėčiau, skaitau tokią intelektualią, bet juokingą literatūrą kaip ‘Zuikių pasakas’ (apie jas jau rašiau ankstesniame įraše), o paskutiniosiomis dienomis dar iš naujo ėmiausi Feng Šui paslapčių. Visgi tikiuosi, kad tokių žmonių kaip aš yra daugiau, todėl pasidalinsiu man patikusiomis mintimis iš Feng šui išminties skrynios.

Gyvybės jėga chi

Mūsų protėviai visose pasaulio kultūrose žinojo, kad supanti gamta yra gyvas organizmas. Simboliškai tai buvo vaizduojama kaip spiralė, gyvatė, drakonas ir 1 . 1 . Bendras visų šių simbolių bruožas yra tas, kad kuriančiąją jėgą jie vaizduoja
kaip vinguriuojantį, srūvantį judėjimą. Sąvokos Praną, Od, Orgon, Dievas, Gyvybinė energija, Ki ar Chi kalba apie tą pati principą: viskas sudaryta iš energijos. Energija yra visur.

Drakono forma atspindi tekantį energijos srautą.

drakonasViskas yra energija

Šiandien daugelis mokslininkų teigia, kad visa, kas mus supa yra energija. Taip patvirtinamas labai senas mūsų protėvių patyrimas. Kalnas, pieva ar upelis turėtų turėti tam tikrą energinę reikšmę ir formuoti aplinką. Tas pat tinka ir visiems žmogaus rankų sukurtiems objektams: spintai, paveikslui ar gatvei.

Svarbu, kokias savybes turės chi (taip vadinama energija feng shui mokyme). Puikiai galima įsivaizduoti, kad judri gatvė spinduliuoja kitokią energiją nei žydinti pieva. Štai kodėl mes atostogų metu mieliau važiuojame į vienas vietas nei į kitas – tiesiog pirmosiose yra geresnės poilsio ir regeneracijos galimybės.

Įrašas paskelbtas temoje Energija, Feng šui ir pažymėtas , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

1 komentaras

  1. Atgalinis pranešimas: Energijos tekėjimas – raktas į harmoniją | Mūzos Kampelis

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s